Rozvrh

Rezervujte si lekci na tomto odkazu:

www.supersaas.cz/schedule/JOGA_OAZA

ROZVRH od 1.1.2019

Pondělí

17.30 Zumba (Markéta)

19.00 Čakra jóga (Denisa)

Úterý  8.30 Vinyása Jóga pro pokročilé (Jana)

10.00 Zumba (Markéta)

15.30 Jogínci od 4let (Dana)

Středa 11.00 Lunch jóga (Jana)

19.00 Vinyása Jóga (Jana)

Čtvrtek 17.30 Zumba (Markéta)

19.00 Jemná jóga i pro začátečníky (Lenka)

Pátek 6.00 Ranní jóga (Jana)

8.30 Jemná jóga i pro začátečníky (Jana)

10.00 Jóga pro seniory (Jana)

16.30 Pilates (Markéta)

Sobota  8.30 Jóga pro všechny (Jana)

ZVEDNI ZADEK MARATON II. !!!

25.5. Další maraton, tentokrát na vlně tance – čeká nás Dance Zumba, Dance yoga, Pilates !!! Místo Gymnázium Mikulov – velká sportovní hala!

BODYWEIGHT

Cvičení s vlastním tělem, které respektuje anatomické základy člověka, k němuž nepotřebujete nářadí a náčiní a přesto můžete zlepšovat svoji celkovou kondici, svalovou sílu, vytrvalost, koordinaci i stabilitu. Cvičení je nenáročné na prostor a proto použitelné kdekoli a kdykoli – ve venkovním prostředí i v interiéru (zahrada, louka, les, byt, kancelář, hotelový pokoj apod.). Je určené všem, tedy začátečníkům, pokročilým či vrcholovým sportovcům bez ohledu na věk. Cvičení je pestré, tudíž zábavné, ale i náročné. Cvičení Bodyweight systému je základem pro různé v současnosti moderní programy jako je např. HIIT (intenzivní intervalový trénink) či Core trénink – pohyblivost, stabilita, síla středu těla aj.

Kdy v naší praxi necvičíme?

V den úplňku a novolunní

▪ Když má žena menstruaci

▪ V době, kdy máme horečku

V době úplňku a novu jsou tzv. jógové prázdniny. Nejsou to samozřejmě prázdniny od jógy obecně, ale pouze se v tyto dny nevěnujeme fyzické stránce praxe. Energie jsou velmi silné a tím, že naše praxe je práce s energií v našem těle, odpočíváme. Cvičení Ashtanga jógy nás postupně stále více harmonizuje s přírodními cykly. Sledování fází Měsíce je jeden ze způsobů, jak vyjádřit úctu a vzdát hold rytmu přírody, abychom s ní mohli žít ve větší harmonii.

Dámy mají prázdnin více, nedoporučuje se cvičit v období menstruace. V Indii podle Brahmanské tradice žena v těchto dnech odpočívá, nevaří, nepere, neuklízí, ale zato hodně spí … vše v tuto dobu dělá její muž, nebo jiné ženy. V období menstruace je velmi důležité odpočívat, zajděte si raději na procházku, čtěte si knížku, oslavte své ženství. Má učitelka Nancy mi vždy říkala, že v případě, že žena praktikuje v období menstruace, po zbytek měsíce se může cítit velmi vyčerpaná. Může se vám skutečně stát, že jednoho dne se probudíte v totálním vyčerpání, nebyla byste první.

Necvičíme, když máme horečku. Ashtanga jóga zahřívá organismus (dechem, pomocí vinyás), díky čemuž dochází k očistě těla. Když máme ale horečku, nechceme si o to více ještě přitopit. Poslouchejte své tělo, jóga tu pro vás bude vždy.

 

YogaYoga
Copyright
Všechna práva vyhrazena. Copyright © Yoga Oáza, 2014.