Rozvrh

Rezervujte si lekci na tomto odkazu:

www.supersaas.cz/schedule/JOGA_OAZA

ROZVRH od 1.1.2019


PONDĚLÍ

19.00 Čakra jóga (Denisa)

ÚTERÝ

8.30 Vinyása Jóga pro pokročilé (Jana)

10.00 Zumba (Markéta)

15.30 Jogínci od 4let (Dana)

STŘEDA

11.00 Lunch jóga (Jana)

19.00 Vinyása Jóga (Jana)

ČTVRTEK 

19.00 Jemná jóga i pro začátečníky (Lenka)

PÁTEK

6.00 Ranní jóga (Jana)

8.30 Jemná jóga i pro začátečníky (Jana)

10.00 Jóga pro seniory (Jana)

16.30 Pilates (Markéta)

SOBOTA

8.30 Jóga pro všechny (Jana)

RUN YOGA VÍKEND!!!

18 – 20.10.2019 Penzion Žítková, Žítková, Bílé Karpaty

Čeká nás bezvadný víkend dokonalého spojení fyzické aktivity s duchovní! Aerobní vybití s následným jógovým a energetickým dobitím!

BĚH – běžecká abeceda je hlavně na rozhýbání kloubů a svalíků na nohách, výklus na spalování tuků, možná sprint na dynamiku…
ALE I

JÓGA – tedy vykompenzování běžecké zátěže, nejen tedy posílení vršku těla, ale i regenerace svalů na nohou…
PAK TAKY

DECH – co a jak s ním, zvyšování kapacity plic skrze dechové techniky, nevynecháme i očistné srandičky 😉
duchovní NAUKA – v podobě pohádky s nalezením různých návodů jak se chovat či nechovat, být či nebýt 😊
TVOŘIVOST ✏️ – již tradičně kresba mandal, buď přes šablony nebo jako omalovánka?

Ale hlavně odpočívat, číst si, plkat a popíjet lahodné nápoje a pobýt s přáteli !!!!

Cena: 3200Kč posílejte na účet 86-1746480287/0100 (do zprávy jméno a příjmení), doplatek 700Kč se bude platit hotově na místě

Veškeré informace u lektorky Jany Richterové na čísle 604266509

BODYWEIGHT

Cvičení s vlastním tělem, které respektuje anatomické základy člověka, k němuž nepotřebujete nářadí a náčiní a přesto můžete zlepšovat svoji celkovou kondici, svalovou sílu, vytrvalost, koordinaci i stabilitu. Cvičení je nenáročné na prostor a proto použitelné kdekoli a kdykoli – ve venkovním prostředí i v interiéru (zahrada, louka, les, byt, kancelář, hotelový pokoj apod.). Je určené všem, tedy začátečníkům, pokročilým či vrcholovým sportovcům bez ohledu na věk. Cvičení je pestré, tudíž zábavné, ale i náročné. Cvičení Bodyweight systému je základem pro různé v současnosti moderní programy jako je např. HIIT (intenzivní intervalový trénink) či Core trénink – pohyblivost, stabilita, síla středu těla aj.

Kdy v naší praxi necvičíme?

V den úplňku a novolunní

▪ Když má žena menstruaci

▪ V době, kdy máme horečku

V době úplňku a novu jsou tzv. jógové prázdniny. Nejsou to samozřejmě prázdniny od jógy obecně, ale pouze se v tyto dny nevěnujeme fyzické stránce praxe. Energie jsou velmi silné a tím, že naše praxe je práce s energií v našem těle, odpočíváme. Cvičení Ashtanga jógy nás postupně stále více harmonizuje s přírodními cykly. Sledování fází Měsíce je jeden ze způsobů, jak vyjádřit úctu a vzdát hold rytmu přírody, abychom s ní mohli žít ve větší harmonii.

Dámy mají prázdnin více, nedoporučuje se cvičit v období menstruace. V Indii podle Brahmanské tradice žena v těchto dnech odpočívá, nevaří, nepere, neuklízí, ale zato hodně spí … vše v tuto dobu dělá její muž, nebo jiné ženy. V období menstruace je velmi důležité odpočívat, zajděte si raději na procházku, čtěte si knížku, oslavte své ženství. Má učitelka Nancy mi vždy říkala, že v případě, že žena praktikuje v období menstruace, po zbytek měsíce se může cítit velmi vyčerpaná. Může se vám skutečně stát, že jednoho dne se probudíte v totálním vyčerpání, nebyla byste první.

Necvičíme, když máme horečku. Ashtanga jóga zahřívá organismus (dechem, pomocí vinyás), díky čemuž dochází k očistě těla. Když máme ale horečku, nechceme si o to více ještě přitopit. Poslouchejte své tělo, jóga tu pro vás bude vždy.

 

YogaYoga
Copyright
Všechna práva vyhrazena. Copyright © Yoga Oáza, 2014.